Sprawność harcerska Plastyk/Plastyczka - Nowy SIM

Wysyłka w: 1-5 dni
Cena: 2,60 zł 2.60
ilość szt.
Zyskujesz 2 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Sprawność harcerska Plastyk/Plastyczka

 Sprawność to zdobyta i udowodniona działaniem umiejętność, którą harcerka lub harcerz potrafi posłużyć się w razie potrzeby. Sprawność dla harcerzy ZHP do przyszycia na mundurze.

Szczegóły:

 • obwódki:
  • niebieska - sprawność jednogwiazdkowa
  • zielona - sprawność dwugwiazdkowa
  • czerwona - sprawność trzygwiazdkowa
 • wysokiej jakości haft
 • kontrastowe kolory nici
 • średnica: 3 cm
 • podkład umożliwiający naprasowanie
 • haftowane w naszej składnicy.

Jak nosić?

Na prawym rękawie koszuli mundurowej.

Wymagania i zadania:

* Próbuje różnych rodzajów wyrazu artystycznego tworząc przedmioty lub prace ubarwiające życie w drużynie, w domu lub w szkole.

 1. Wykonałem/am co najmniej 3 ozdobne strony do kroniki (np. stronę tytułową, wpisy zawierające ozdobne inicjały, rysunki itp.) trzema różnymi stylami i technikami lub trzy ilustracje na potrzeby drużyny, do swojego śpiewnika czy na potrzeby szkoły lub domu.
 2. Wykonałem/am drobne przedmioty ozdobne z prostych materiałów (karton, tworzywo leśne, sznurek owoce itp.) - na przykład zdobnictwo obozowe, rekwizyty do zbiórki, ozdoby na choinkę itd.
 3. Umiem posługiwać się farbami, wykorzystując resztki farb do końca zrealizowałem jedno z poniższych zadań:
  – wykonałem/am ozdobny napis właściwie zestawiając kolory;
  – namalowałem/am obraz wypróbowując różne metody nakładania farby (mokry pędzel/suchy pędzel, kawałek kartonu/gąbka lub dowolne inne).
  Ważne: w zadaniu chodzi o kreatywność, nie o technikę!

** Poszerza swoją wiedzę o sztuce. Poznaje i wykorzystuje zasady dobrego tworzenia, próbuje nowych rzeczy. Wykorzystuje swoje umiejętności na rzecz swojego środowiska harcerskiego.

 1. Dowiedziałem/am się jak zrobić dobry plakat (Youtube, Google) i wykonałem/am co najmniej jeden plakat reklamowy na potrzeby zastępu lub drużyny wykorzystując zdobyte wskazówki.
 2. Poznałem/am zasady kompozycji oraz kompozycji kolorów. Zastosowałem/am je w dowolnej pracy. Przynajmniej jedno z dzieł powinno przedstawiać martwą naturę.
 3. Wyszukałem/am informacje na temat różnych technik artystycznych (pointylizm, makrama, asamblaż, kolaż, mozaika, sitodruk). Stworzyłem/am co najmniej 5 prac różnymi technikami - rysunki, plakaty i obrazy, loga, napisy (5 rodzajów) – wykorzystując to, czego się dowiedziałem/am.
 4. Wykonałem/am ozdobę do harcówki lub totem obozowy.

*** Poszerza swoją wiedzę o sztuce. Stosuje w praktyce wiedzę na temat kompozycji. Wykorzystuje nowe pomysły na sposoby kreatywnej ekspresji. Stosuje całościowe podejście podczas aranżacji przestrzeni. Wykorzystuje swoje umiejętności w pracy swojego środowiska harcerskiego.

 1. Szukam informacji o dziełach sztuki – rzeźbie i malarstwie polskim. Wybrałem/am 10 dzieł, które podobają mi się najbardziej i zaprezentowałem/am je na zbiórce, wycieczce itp. w dowolnej formie.
 2. Wykonałem/am co najmniej 10 prac dowolną techniką, starając się zastosować takie, których jeszcze nie próbowałem/am (akwarela, tempera, tusz, papieroplastyka, kolaż, rysunek, olej, linoryt, gipsoryt, batik, monotypia, rzeźba w drewnie, w glinie, grafika komputerowa lub inne)
 3. Stworzyłem/am koncepcję/projekt dekoracji i kierowałem dekorowaniem obozu/sceny/harcówki na uroczystość itp.
 4. Zapoznałem/am się z podstawową terminologią dotyczącą typografii oraz zasadami operowania pustą przestrzenią (white space). Wiem, jaki wpływ na kompozycję ma używany krój pisma. Pozyskane informacje wykorzystałem/am tworząc materiał dla środowiska (np. plakat, ulotkę).

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl